Rok szkolny 2017/2018
Konkursy organizowane przez szkołę:
-
Szkoła Podstawowa
Nazwa konkursu
Liczba uczestników
,,Christmas time” - konkurs na najciekawszą pracę z wykorzystaniem angielskiego słownictwa
20
,,The spring is coming’ - konkurs wiosenny z wykorzystaniem słownictwa z j.angielskiego
25
Zdolny Ślązak - część przyrodnicza
13
Ogólnopolski Test Wiedzy Medycznej
19
Ogólnopolski Konkurs o zdrowym stylu życia “Trzymaj formę” - online
8
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Chemicznej Alchemik
Ogólnopolski konkurs chemiczny “ALBUS”
19
19
Konkurs na najciekawszą kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim pt. FROHE WEIHNACHTEN
25
Gminny “Młodzież zapobiega pożarom”etap szkolny
26
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny “Z poprawną polszczyzną na co dzień” - etap I i II
36
Festiwal Bajkopisarzy “Piernikowa Chata” - etap I
4
Dolnośląski Konkurs Mitologiczny - etap I
15
Dolnośląska Olimpiada Geograficzna - etap szkolny.
10
Zdolny Ślązak - część przyrodnicza.
10
Konkurs “Zielony las”
7
Alfik matematyczny
60
Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku
42
Ogólnopolski konkurs matematyczny Edi Panda
45
Konkurs “Święty Stanisław Kostka patron dzieci i młodzieży w oczach dziecka”
5
Konkurs “Prawdziwy Święty Mikołaj”
16
Międzyszkolny konkurs “Jan Paweł II- Święty Misjonarz Świata”
14
Konkurs na modlitwę za Ojczyznę:” Na stulecie odzyskania niepodległości- modlitwa za Ojczyznę”.
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny ,,Eureka”
w toku
15
Ogólnopolski konkurs “Biblia i przypowieści biblijne”
28
Konkursy organizowane przez SU: na najpiękniejszą maskę karnawałową, przebranie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, przebranie za ulubioną postać z bajki, konkursy w ramach dyskoteki andrzejkowej
ogólnoszkolne
Ogólnopolski konkurs ZUCH zintegrowany
27
W świecie komiksów Papcia Chmiela - konkurs czytelniczy
15
W świecie komiksów Papcia Chmiela - konkurs literacko-artystyczny
8
zDolny Ślązaczek, język niemiecki
12
Konkurs organizowany przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych “Przyroda wokół nas”
50
2. Gimnazjum:
Nazwa konkursu
Liczba uczestników
Zdolny Ślązak - część przyrodnicza
14
Ogólnopolski Test Wiedzy Medycznej
18
Ogólnopolski Konkurs o zdrowym stylu życia “Trzymaj formę” - online
6
Dolnośląski drużynowy konkurs ekologiczny - online
3
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Chemicznej Alchemik
9
Gminny “Młodzież zapobiega pożarom”etap szkolny
8
Dolnośląska Olimpiada Geograficzna - etap szkolny.
8
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny ,,Eureka”
11
Konkurs Matematyczny Gmin Ślężańskich
3
Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku
13
zDolny Ślązak matematyczno-fizyczny
14
zDolny Ślązak, język niemiecki
12
Dolnośląska Olimpiada Geograficzna - etap rejonowy
Gminny Konkurs Ortograficzny klas III
4
12
Osiągnięcia uczniów w konkursach powiatowych, wojewódzkich
i ogólnokrajowych.Nazwa konkursu
(z określeniem szczebla konkursu)
Liczba uczestników
Najważniejsze osiągnięcia
Zdolny angielski ślązaczek - dolnośląski konkurs anglojęzyczny
60
Joanna Bieńkowska - etap powiatowy
Memory Master- ogólnopolski konkurs anglojęzyczny
30
Zofia Pająk - laureat II stopnia,
Natalia Włodek - laureat III stopnia
Julia Lutkiewicz - laureat III stopnia
Hanna Pająk - laureat III stopnia
Maja Konieczna - laureat III stopnia
Marta Borkowska - laureat III stopnia
Michał Kanikuła - wyróznienie
,,Rugby Tag” - dolnośląski turniej Rugby
14
IV miejsce
Zdolny ślązaczek- dolnośląski konkurs niemieckojęzyczny
48
Sandra Mayer-etap finałowy wojewódzki, laureatka
Ogólnopolski konkurs wiedzy medycznej MEDITEST
11 tys.
Kategoria SP:
13 miejsce w kraju zajęła Jagoda Kryza, za co otrzymała dyplom z wyróżnieniem
15 miejsce Weronika Lewicka, również dyplom z wyróżnieniem)
16 miejsce Kacper Szymczak
Kategoria Gim:
21 miejsce w kraju - Antonio Perla
23 miejsce - Wojciech Kosatka i Masza Skarbek
25 miejsce - Luiza Barowicz
Dolnośląski drużynowy konkurs ekologiczny
29 drużyn trzyosobowych
VI miejsce - Mikołaj Kwaśniak, Wojciech Kosatka, Michał Szczepański
Zdolny Ślązak Gimnazjalista - część przyrodnicza
etap powiatowy - Damian Gałązka, Wojciech Kosatka
Ogólnopolski konkurs chemiczny ALBUS
Kamil Burnecki - 14 miejsce w kraju, Weronika Lewicka - 15 miejsce w kraju (dyplomy wyróżnienia). III miejsce w szkole a 17 w Polsce: Filip Zielonka, Jagoda Kryza.
W konkursie wzięło udział 763 uczestników z całej Polski, w tym 20 z naszej szkoły.
Ogólnopolski konkurs wiedzy chemicznej - Alchemik
20 osób z klas VII
Pierwsze miejsce w szkole Weronika Lewicka (złoty dyplom z wyróżnieniem oraz nagroda książkowa) 27/33 pkt.
Drugie miejsce - Bartosz Maliński 26/33 pkt (srebrny dyplom z wyróżnieniem).
Trzecie miejsce - Nadia Uczkiewicz, Kamil Burnecki oraz Filip Zielonka 25/33 pkt (srebrny dyplom z wyróżnieniem).
Srebrny dyplom otrzymali również:
Kacper Szymczak, Jagoda Kryza, Wiktoria Bąkowska, Kacper Sapalski,Ola Szostak, Wiktoria Klim, Patrycja Pindral, Janek Zmitrowicz, Agata Marszałek oraz Kinga Łukasiewicz - osoby te zdobyły ponad 20 pkt.
Ogólnopolski konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę
wyróżnienie Weronika Lewicka i Wiktor Sobota (klasa VIIB)
Wojewódzki konkurs plastyczny KRUS “Bezpiecznie na wsi”
wyniki 20 kwietnia
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny “Z poprawną polszczyzną na co dzień”
36
wyróżnienie dla uczennicy klasy VIa:
Zofii Pająk
Dolnośląski Konkurs Mitologiczny
15
zakwalifikowanie się do finału uczennicy klasy VIa: Karoliny Miki
Dolnośląska Olimpiada Geograficzna - etap szkolny
Wojciech Kosatka, Mikołaj Kwaśniak, Weronika Lewicka,Kacper Szymczak
Dolnośląska Olimpiada Geograficzna - etap rejonowy
wyniki 25 marca
Konkurs “Zielony las” -
Beniamin Bernal
Ogólnopolski konkurs “Biblia i przypowieści Biblijne:
28
Zofia Pająk - 7 miejsce (na 2092 uczestników w Polsce)
Ogólnopolski konkurs matematyczny Edi Panda
45
Jagoda Kryza- 9 miejsce(na 953 uczestników)
Jakub Orłowski- 15 miejsce (na 1770 uczestników)
Jagoda Średnicka- 16 miejsce (na 1064 uczestników)
Alfik matematyczny
60
Kajetan Zaród (kl.4)- 278 miejsce w województwie, 1982 w kraju, Jagoda Średnicka (kl.6)- 62 miejsce w województwie, 463 w kraju, Jagoda Kryza (kl.7)- 54 w województwie, 386 w kraju
Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku
42
Kinga Równicka- finalistka
zDolny Ślązak Gimnazjalista
blok matematyczno-fizyczny
14
Wojciech Kosatka - awans do etapu powiatowego
Wojewódzki konkurs plastyczny Pisanki, kraszanki i inne wielkanocne niespodzianki.
1
II miejsce Wiktoria Krawczyk
Międzyszkolny konkurs plastyczny “ Święty Stanisław Kostka patron dzieci i młodzieży w oczach dziecka”
5
III miejsce Marta Pająk
wyróżnienie Hanna Pająk
Międzyszkolny konkurs plastyczny “ Jan Paweł II- Święty Misjonarz świata”
14
Anna Choroszy- laureatka
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny ,,Eureka”
26
Gimnazjum
wyróżnienia w klasyfikacji ogólnopolskiej:
Perla Antonio
Kosatka Wojciech
Kwaśniak Mikołaj
klasa VII
wyróżnienia:
Zielonka Filip
Sobota Wiktor
Szymczak Kacper
Lewicka Weronika
zDolny Ślązak matematyczno-fizyczny
Ogólnopolski konkurs ZUCH zintegrowany
14
27
Wojciech Kosatka kl.3 gim - etap powiatowy
Wyniki pod koniec kwietnia
zDolny Ślązak humanistyczny
23
Wojciech Kosatka - etap powiatowy
Krzysztof Kijanka - etap powiatowy
Międzypowiatowy Konkurs Literacki “Uruchom wyobraźnię”
41
Luiza Barowicz - III miejsce
Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny “LAGOM. Szwecja z klasą
20
III miejsce w Polsce - klasa VIIb
Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny “Ślady Polski w USA, ślady USA w Polsce”
16
I miejsce w Polsce- klasa IVb + nagroda dla nauczyciela
Powiatowy Konkurs Plastyczny “Namaluj mi historię” Edycja VI „Setne urodziny niepodległej Polski”
12
II miejsce Wiktor Sobota klasa VIIb
Wyróżnienia:
Kinga Równicka klasa IVa
Maja Konieczna klasa Va
Lena Pospieszyńska klasa Va
Gminny Konkurs Wiedzy o Państwach Niemieckojęzycznych
6
Finalista (IV miejsce) Krzysztof Kijanka, klasa III gimnazjum
-