• Rok szkolny 2012/2013

• I. W sobotę 22 września 15 gimnazjalistów wzięło udział w VI biegu po zdrowie w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Trzymaj formę” we Wrocławiu. Uczniowie uczestniczyli w takich konkurencjach jak rzuty do kosza na czas, badminton, mecz piłki nożnej, tor przeszkód. Asia Adamczyk zdobyła I miejsce na dystansie 1000 m, pokonując około stu gimnazjalistek z Wrocławia i okolic.

Marta Wierciak -Stefaniak

II. 26 września klasa III gimnazjum uczestniczyła w spływie kajakowym po Odrze w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki  - „Wrocław z pokładu kajaka” .  Udział wzięło 11 uczniów wraz z nauczycielem wychowania fizycznego. Wyruszyliśmy z Przystani  PTTK, następnie płynęliśmy pod Mostem Grunwaldzkim, Mostem Pokoju, koło Przystani statków białej floty przy Wyspie Piasek oraz rzeką Oławą - rozlewisko i z powrotem.

III. W niedzielę 07 października odbył się finał Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czernica. Uczennice naszego Gimnazjum zajęły I (Asia Adamczyk)i II miejsce (Hania Aleksandrowicz).Nagrodą dla Mistrzyni był w tym roku tablet.

Tydzień temu Asia Adamczyk zdobyła również I miejsce w VI Biegu o Zdrowie we Wrocławiu na dystansie 1000 m, pokonując około stu gimnazjalistek.

Serdecznie gratuluję!

Marta Wierciak - Stefaniak

IV. Dnia 18 października odbyły się powiatowe zawody z lekkiej atletyki. Po zwycięstwie w gminie do turnieju awansowała drużyna złożona z 15 dziewcząt naszego gimnazjum.

Zajęłyśmy V miejsce w powiecie wrocławskim na 8 z 9 startujących drużyn, zdobywając puchar oraz dwa medale indywidualne:

Asia Adamczyk - srebro za sprint 100 m (14,61 s)

Monika Wala - brąz za pchnięcie kulą 3 kg (8,88 m)

Klasyfikacja drużynowa:

I - Kobierzyce 988 pkt
          II - Kąty Wrocławskie 922 pkt
          III - Długołęka 887 pkt
          IV - Mietków 854 pkt
          V - Chrząstawa 826 pkt
          VI - Sobótka 788 pkt
          VII - Żórawina - 552 pkt
          VIII - Siechnice - 525 pkt

Serdecznie wszystkim gratuluję!!                                                                                                                                                                                                                  Marta Wierciak - Stefaniak

V. 25 października odbył się Turniej Strzelecki klas I gimnazjum we Wrocławiu na Strzelnicy Śląsk. Z naszego gimnazjum udział wzięły dwa zespoły: męski 7 chłopców i żeński 8 dziewcząt.   W tym dniu na strzelnicy trenowała Renata Mauer – dwukrotna mistrzyni olimpijska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata. Uczniom udało się zdobyć autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Marta Wierciak - Stefaniak