• Rok szkolny 2011/2012

• 27 września 2011 r. odbyły się w Sobótce zawody powiatowe z lekkiej atletyki dziewcząt.
                                         Udział wzięło 8 zespołów na 9 możliwych w powiecie wrocławskim.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce Jaszkotle - 968 pkt
          II miejsce Kąty Wrocławskie - 951 pkt
          III miejsce Długołęka - 921 pkt
          IV miejsce (pucharowe !!) CHRZĄSTAWA WIELKA - 906 pkt

Reszta drużyn zdobyła poniżej 800 pkt, zatem należymy do 4 najlepszych zespołow lekkoatletycznych w powiecie wrocławskim,
          gdzie różnice punktowe między dtużynami są niewielkie. Dziewczyny dały z siebie naprawdę wszystko!!

Ponadto zdobyliśmy medal indywidualny - Magda Zdybel I miejsce w pchnięciu kulą 3 kg - 9,48 m.

Serdecznie gratuluję !!!
          Marta Wierciak -Stefaniak

W dniach 1-2 października 2011 (sobota, niedziela) odbył się I TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY CZERNICA. Udział wzięło 36 uczniów ze wszystkich szkół w gminie.

I i III miejsce w kategorii dziewcząt zajęły uczennice naszego gimnazjum HANIA ALEKSANDROWICZ i ISMENA BILIŃSKA.
          Nagrodą główną (poza półmetrowym pucharem ;)był rower górski, który otrzymała Hania Aleksandrowicz.

W kategorii chłopców DAMIAN WOJDAŁOWICZ zajął IV miejsce.

Serdecznie wszystkim gratuluję!!!

Marta Wierciak -Stefaniak

W poniedziałek 03 października dziewczęta z gimnazjum po efektownym zwycięstwie w gminie i zajęciu I miejsca, pojechały na sztafetowe biegi przełajowe 10 x 1000 m do Kobierzyc. Tam rywalizowały z 8 drużynami z powiatu wrocławskiego.

Nasze dziewczyny zajęły IV miejsce i przywiozły kolejny puchar do kolekcji szkoły.

Cieszę się, że w tak małej szkółce znalazło się tak wiele osób kochających sport, a co za tym idzie własne zdrowie :)

Gratulacje dla Was i Waszych Rodziców !!

Marta Wierciak -Stefaniak

Jest mi niezmiernie miło poinformować o wynikach konkursu na opowiadanie pt „A gdyby nie było toalet?” organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną i firmę Aquanet z Poznania.  Komisja, w składzie:
          Monika Korowajczyk-Sujkowska- Koordynatorka Programu Misji w Izraelu/Autonomii Palestyńskiej
          Marta Grzymkowska- redaktorka naczelna gazety refugee.pl,
          Iwona Cieszyńska- przedstawicielka firmy Aquanet z Poznania;
          Olga Mielnikiewicz- specjalistka ds. Edukacji w Polskiej Akcji Humanitarnej, redaktorka magazynu dla młodzieży Pomagamy;
          Piotr Gaweł- pracownik Działu Edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej;
           postanowiła przyznać  nagrody następującym osobom:

I miejsce- Dominika Szymanik  z Zespołu Szkół Nr.2 im. M.Kopernika w Wyszkowie,
          II  miejsce- Karol Moniuszko z Gimnazjum nr 18, im. Macieja Rataja w Lublinie,
          III miejsce-Daria Wojciechowska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie,

Komisja postanowiła również wyróżnić dwie prace: Weroniki Słodkowskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostródzie, za opisanie prawdziwej historii o życiu bez toalet i Patrycji Młodzik z Gimnazjum nr 3 w Chrząstawie Wielkiej, za ciekawą i rozległą analizę problemu braku dostępu do toalet w różnych zakątkach świata.

Marta Walorska

Uczennica klasy VI Joasia Adamczyk odebrała nagrodę (w wysokości 600 zł)  za zajęcie I miejsca w regionalnym etapie konkursu literackiego W KRAINIE ENERGII. Gratulujemy!

Marlena Pospieszyńska

i podsumowanie:

Rok 2012

Gimnazjum

I miejsce dla Weroniki Powszek  w VI Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów w kategorii recenzja plastyczna.

Organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom.

II miejsce dla Weroniki Kosatki w VI Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów w kategorii recenzja plastyczna.

Organizator: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom.

I miejsce dla Joanny Adamczyk w I etapie konkursu literackiego w ramach VII edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczniej z prądem”

Organizator: Tauron Dystrybucja S.A. (zasięg regionalny).

Wyróżnienie dla Patrycji Kucharskiej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Impresje na temat Banknotu Polskiego”.

Organizator: Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

I miejsce dla Urszuli Kosatki w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi-czy upadek to przypadek”- etap wojewódzki.

Organizator KRUS Oddział Regionalny we Wrocławiu).

I miejsce w gminnym etapie

I miejsce w powiatowym etapie

i II miejsce w wojewódzkim etapie dla Patrycji Kucharskiej w Konkursie Plastycznym „20 lat Państwowej Straży Pożarnej-jak nas widzą, tak nas malują”.

Organizator: Komenda Państwowej Straży Pożarnej.

II miejsce dla Urszuli Kosatki w XI edycji konkursu plastyczno-literackiego „Niezwykły Świat Książek”- zasięg powiatowy.

Organizator: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

II miejsce dla Arkadiusza Potasińskiego w gminnym etapie Konkursu Plastycznego „20 lat Państwowej Straży Pożarnej-jak nas widzą, tak nas malują”.

Organizator: Komenda Państwowej Straży Pożarnej.

III miejsce w gminnym etapie

V miejsce w powiatowym etapie dla Weroniki Kosatki w Konkursie Plastycznym „20 lat Państwowej Straży Pożarnej-jak nas widzą, tak nas malują”.

Organizator: Komenda Państwowej Straży Pożarnej.

2 osoby: Małgorzata Janiuk i Hanna Aleksandrowicz zostały posłankami na XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Województwo dolnośląskie miało przyznane 32 mandaty poselskie, chętnych było 3 razy więcej. Dziewczęta uczestniczyły w obradach w Sejmie w Warszawie 31 maja i

1 czerwca 2012 roku