• ROK SZKOLNY 2010/2011

        • Z wielką radością dzielimy się kolejnymi sukcesami w konkursach plastycznych (i nie tylko!) uczniów z naszej szkoły.
          Uczennica naszej szkoły, Małgosia Sopata z klasy II szkoły podstawowe,j zajęła III miejsce w konkursie o zasięgu wojewódzkim „Jan Paweł II- papież dobroci”. Konkurs organizowała redakcja „Gościa Niedzielnego” we współpracy ze szkołą podstawową we Wszechświętem i pod patronatem Metropolity Wrocławskiego! Na konkurs napłynęło ponad 300 prac, tak więc konkurencja była spora. Finał odbył się w MOK-u, w Oleśnicy, gdzie Małgosia w błyskach fleszy i z fanfarami odebrała nagrodę! 

          Gimnazjaliści też potrafią! Arkadiusz Potasiński  w konkursie fotograficznym organizowanym przez Towarzystwo Doliny Dobrej i Widawy zdobył główną nagrodę w kategorii „Natura”.

          W V Dolnośląskim Turnieju Młodych Recenzentów, który odbywał się pod hasłem „Wokół rodziny”  mamy aż 14 laureatów- 5 nagród głównych i 9 wyróżnień.
          Nagrody otrzymali: Ula Kosatka, Radek Mielczarski, Grażyna Kuta, Marika Janik, Natalia Drohobycka.

          Osoby wyróżnione: Weronika Kosatka, Magda Zdybel, Kasia Cichosz, Weronika Powszek, Patrycja Pawlik, Paulina Traczyk, Małgosia Sopata, Agnieszka Mika, Natalia Pszczełowska.

           

          XVII SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

          Marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna, wyraził zgodę na zorganizowanie kolejnej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się 1 czerwca 2011 roku we Warszawie. Wiodącym tematem był „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”.  Dwie uczennice naszego gimnazjum: Aleksandra Kijanka
          i Katarzyna Cichosz przygotowały niezwykle ciekawą prezentację multimedialną i zgłosiły się jako zespół. Wykonana przez nie praca projektowa stanowiła podstawę do nagrodzenia ich mandatami poselskimi (podział mandatów został dokonany proporcjonalnie do liczby uczniów w województwie i tak dolnośląskie otrzymało 32 mandaty, a zgłosiło swe prace 174 chętnych). Nie było łatwo, bo konkurencję stanowiły zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych! Udało się!

          W związku z zakwalifikowaniem się do udziału w XVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży dziewczęta przygotowały i poprowadziły 20 maja warsztaty w sprawie zaleceń dotyczących rozwoju wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży. Na warsztaty zaprosiliśmy władze gminy, panie radne z Małej
          i Wielkiej Chrząstawy, dyrektorów gimnazjów i opiekunów wolontariatów wraz z wolontariuszami . Na spotkaniu dziewczęta przedstawiły swoją pracę konkursową, wolontariusze pochwalili się swoimi osiągnięciami, a następnie dyskutowano nad projektem uchwały, a młodzi ludzie zastanawiali się nad sposobami zachęcenia innych do działań w wolontariacie. Warsztaty umilały przepyszne babeczki i ciasteczka, a na zakończenie pani dyrektor M.Woźniak-Kanikuła pokazała wszystkim salę do terapii sensorycznej, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z metodami pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

           31 maja nasze urocze posłanki wyjechały do Warszawy, aby tam wziąć udział w  warsztatach i sesji w gmachu Sejmu RP. Dziewczętom możemy zazdrościć nie tylko udziału w sesji i poczucia, jak to jest decydować o ważkich dla kraju sprawach, ale też zakwaterowania w luksusowych hotelach i posiłków w Domu Poselskim. Kasia i Ola spotkały się min. z Ryszardem Kaliszem, Katarzyną Hall, Grzegorzem Schetyną i  Waldemarem Pawlakiem.
          Udział w sesji, warsztatach, spotkania ze sławnymi politykami dostarczyły im moc wrażeń, a Ola oświadczyła, że ona na pewno będzie politykiem. Trzymamy za słowo! Życzymy też dalszych sukcesów.

           

          Konkurs „Kolorowe Boiska…czyli Szkolna Pierwsza Liga.
          Znamy już wyniki piątej edycji społecznego programu FFiL Śnieżka SA, w której wzięliśmy udział. Marzyliśmy o miejscu pierwszym-nagrodą było wybudowanie profesjonalnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego. Stanęliśmy na podium, ale… na miejscu III.Otrzymamy od Śnieżki zestaw farb do odmalowania sal lekcyjnych.
          Honorowymi Ambasadorami tego programu byli: Małgorzata Socha, Katarzyna Żak, Anna Nowak-Ibisz i Maria Konarowska. W obradach jury brał udział min. Andrzej Nejman-dyr. Teatru Kwadrat, aktor. Od 20 czerwca wszystkie prace można było obejrzeć w Centrum Olimpijskim PKOI w Warszawie. Aktualnie makieta znajduje się w Muzeum Sportu i Rekreacji, a w roku przyszłym będzie prezentowana  na wystawie EURO 2012!

           


          W tegorocznej edycji o nagrodę walczyły 52 szkoły z całej Polski! III miejsce to niezwykłe osiągnięcie (aczkolwiek żal, że boisko przeleciało nam dosłownie koło nosa)- gratuluję zespołowi uczniów z klas IV-VI, którzy włożyli wiele serca i wysiłku w powstanie przepięknej makiety, w szczególności zaś uczennicom: Klaudii Wójcik (dziękujemy za pomoc bratu Klaudii J), Patrycji Pawlik, Weronice Kosatce, Paulinie Traczyk, Weronice Powszek, Uli Kosatce, Agacie Rzętała, Oli Tarasiewicz, Małgosi Chmiel, Joasi Adamczyk, Martynie Powszek, Natalii Drohobyckiej oraz uczniowi Michałowi Zwęglińskiemu. Życzę moim uczniom i sobie dalszych, tak spektakularnych sukcesów.

          Marlena Pospieszyńska - nauczyciel plastyki

           

           

           

          http://www.wroclaw.oip.pl/z_dzialalnosci_oip/konkursy/informacje_z_przebiegu_konkursow/021.php