• Laboratoria Przyszłości!

•  Program „Laboratoria Przyszłości” realizowany od jesieni 2021 r. Program „Laboratoria Przyszłości” to największaw historii inwestycja państw polskiego w nowoczesną edukację - około miliard złotych trafiło już do blisko 12 tysięcy szkół podstawowych w całym kraju na budowanie kompetencji przyszłości; kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży.

Samorządy otrzymały na każda szkołę od 30 000 zł do nawet kilkuset tysięcy (w zależności od liczby uczniów).

Na terenie Dolnego Śląska udział w programie „Laboratoria przyszłości” wzięło 715 szkół podstawowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, którym przyznano wsparcie finansowe w łącznej kwocie 67 673 980,00 zł.,  ze wsparcia skorzysta 208 026 uczniów. Trzy szkoły podstawowe, nie przystąpiły do programu ponieważ z różnych powodów nie mogłyby skorzystać z tego programu. Nasza szkoła uzyskała dotację w wysokości 114 600 zł.

• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich
            w Chrząstawie Wielkiej  informuje, że rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do oddziałów przedszkolnych
             w naszej szkole

rozpoczyna się 28 lutego 2022 r. i będzie trwała do 11 marca 2022 r.,

zgodnie z zarządzeniem Nr 0050.10.2022 Wójta Gminy Czernica z dn. 21 stycznia 2022 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2022/2023 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych.