• Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) w naszej szkole!

• Nasz wspólny cel!

Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) to projekt edukacyjno-informacyjny na rzecz czystegopowietrza realizowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z PolskimAlarmem Smogowym (PAS). Honorowy patronat nad projektem ESA sprawuje MinisterstwoCyfryzacji.

W ramach projektu ESA w naszej szkole będą podejmowane działania edukacyjne skierowane do całego środowiska szkolnego: nauczycieli, uczniów i rodziców, a także społeczności lokalnej w naszych miejscowościach.

W tracie zajęć, spotkań i warsztatów ich uczestnicy otrzymują rzetelne informacje na temat smogu i jego konsekwencji zdrowotnych.

Dowiadują się, co każdy z nas może zrobić, aby jakość powietrza, którym oddychamy, stopniowo była coraz lepsza. W ten sposób mogąaktywnie włączyć się w walkę o zdrowie i poprawę jakości życia nas wszystkich.

Jakość powietrza pod kontrolą!

Punktem wyjścia do realizacji działań edukacyjnych są pomiary zanieczyszczenia powietrza wykonywane przez zainstalowaną w naszej szkole stację pomiarową.

W trybie ciągłym mierzone są poziomy pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10,a wyniki tych pomiarów wyświetlane są na ekranie w holu szkoły.

Prezentacja stanu powietrza na tablicach i ekranach jest bardzo istotna, ponieważ na stałe wpisuje się w krajobraz miejscowości i na bieżąco alarmuje o problemach z jakością powietrza.Dane pomiarowe są dostępne również na stronie internetowej www.esa.nask.pl.

• Potwierdzenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego!

•      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich uprzejmie Informuje, że
            w terminie

od 22.03 do 26.03.2021 r.

(zgodnie z terminami postępowania rekrutacyjnego ustalonymi przez Gminę Czernica) rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli przyjęcia kandydata do oddziału przedszkolnego.

Druki potwierdzeń będą dostępne w przedsionku szkoły i na stronie szkoły
            (zakładka - rekrutacja).

Po wypełnieniu proszę o wrzucanie potwierdzeń do skrzyneczki z napisem „rekrutacja” znajdującej się przy portierni bądź przesyłanie drogą elektroniczną, jako skan na adres sekretariat@cranstava.edu.pl

Brak potwierdzenia w określonym terminie będzie jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w oddziale przedszkolnym.