• Innowacja pedagogiczna:Tablet w edukacji wczesnoszkolnej 2016-2017

• Innowacja pedagogiczna “Tablet w edukacji wczesnoszkolnej” realizowana w Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Zespole Szkół w Chrząstawie Wielkiej.

Osoby wdrażające innowację: mgr Celina Zielińska, mgr Paulina Stasik, mgr Sabina Urbańska, mgr Renata Choroszy - nauczyciel wspomagający

Innowacją objęte są wszystkie oddziały klas pierwszych, od lutego 2016 do lutego 2017

Czas trwania innowacji: 2 pólrocza nauki w szkole podstawowej

Ogólny opis

Tablet jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby współczesnej edukacji. Korzystanie z tabletu podczas lekcji to ich urozmaicanie, to 100% uwagi uczniów i pełne zaangażowanie podczas zajęć. Tablet na zajęciach edukacyjnych to ogromny wachlarz narzędzi i możliwości do wykorzystania w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki:

·         aplikacje ułatwiąją naukę pisania liter, ortografii,

·         interaktywne gry dydaktyczne,

·         zadania na czytanie ze zrozumieniem,

·         multimedialne zasoby uczące logicznego myślenia i wyciągania wniosków,

to tylko niektóre możliwości wykorzystania tableta w edukacji.

Włączając urządzenia mobilne do edukacji łączymy przyjemne z pożytecznym, ponieważ łączymy naukę z zabawą. Tablet w edukacji to nic innego jak nauka poprzez ćwiczenia praktyczne: jak bezpiecznie korzystać z urządzeń technologicznych, to poznanie na własnej skórze zasad wirtualnego savoir vivre, uwrażliwienie dzieci na zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po wirtualnym świecie (np. Sieciaki lub Necio). Celem wykorzystania nowoczesnych technologii powinno być wspomaganie uczniów  w  zdobywanie i pogłębianie potrzebnej wiedzy i umiejętności. Ma być narzędziem do realizacji podstawy programowej i kompetencji kluczowych w sposób ciekawy, zachęcający do pracy, w 100% angażujący każdego ucznia.

Realizacja zajęć innowacyjnych odbywać się będzie podczas zajęć obowiązkowych jeden dzień w tygodniu w każdym z oddziałów. Objęte innowacją będą poszczególne edukacje:

·         edukacja polonistyczna,

·         edukacja matematyczna,